A l'aéroport

Odprawa biletowo-bagażowa dla rejsów obsługiwanych przez PLL LOT (numery rejsów LO001-3999*) uruchamiana jest na minimum:
  • 2 godziny przed rozkładową godziną odlotu z portów polskich (poza Warszawą) oraz pozostałych portów, z których realizowane są połączenia średniego zasięgu (Europa, Bliski Wschód, Afryka Północna);
  • 3 godziny przed rozkładową godziną odlotu w przypadku rejsów z USA, Kanady i innych połączeń dalekiego zasięgu;
  • 23 godziny przed rozkładową godziną odlotu z Warszawy do któregokolwiek portu na siatce PLL LOT, oraz z niżej wymienionych portów: Sztokholm (ARN), Kopenhaga (CPH), Dusseldorf (DUS), Monachium (MUC), Frankfurt (FRA), Genewa (GVA), Wiedeń (VIE).
Należy zawsze uwzględnić godzinę zamknięcia odprawy przed rozkładowym lotem, jak również możliwość wydłużonego czasu do kontroli bezpieczeństwa.


Godzina zamknięcia odprawy biletowo-bagażowej przed rozkładowym odlotem:

30 min

  • dla rejsów krajowych, europejskich, na Bliski Wschód i do Afryki Północnej 
  • dla pasażerów klasy biznes odlatujących rejsami LOT-u z Terminalu 1 lotniska Heathrow w Londynie 

45 min

  • dla rejsów odlatujących z Tel Awiwu 
  • dla pasażerów klasy ekonomicznej odlatujących rejsami LOT-u z Terminalu 1 lotniska Heathrow w Londynie 
  • dla wszystkich pasażerów LOT-u niezależnie od klasy podróży odlatujących z Terminalu 2 lotniska Heathrow w Londynie 

1 godzina

  • dla rejsów do/z USA, Kanady i innych połączeń dalekiego zasięgu
Limity czasowe odpraw wprowadzone zostały celem zagwarantowania punktualnego odlotu samolotu. Przed zamknięciem odprawy pasażer musi być już w posiadaniu karty pokładowej, nawet jeśli odprawił się on-line, przez telefon komórkowy lub za pomocą SMSa oraz musi mieć nadany bagaż.
Ze względu na możliwe utrudnienia z infrastrukturą lotniskową w niektórych portach lotniczych, prosimy o zwrócenie uwagi na możliwość wydłużonego czasu oczekiwania do kontroli bezpieczeństwa.
Pasażerów o ograniczonej zdolności ruchowej używających sprzętu ułatwiającego poruszanie prosimy o uwzględnienie dłuższego czasu niezbędnego do przeprowadzenia kontroli bezpieczeństwa zarówno pasażera jak i tego sprzętu.

Zachęcamy do odprawy internetowej z wybranych portów lotniczych na 23 godziny przed odlotem.

Odprawa online

*Jeśli posiadasz bilet na rejs PLL LOT, który obsługiwany jest przez jednego z naszych partnerów (numery rejsów LO 4000-6999), prosimy o kontakt z przewoźnikiem obsługującym ten rejs w celu uzyskania informacji o czasie otwarcia i zamknięcia odprawy.